— فیلیپس ( PHILIPS ), دسته‌بندی نشده, سرخ کن ( Airfryer )

معرفی و بررسی تخصصی و جامع سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD

سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD یک سرخ کن بسیار مقرون به صرفه !

تصور کنید وقت شام است و هنوز شامی آماده نیست! کافیست همین حالا نرم افزار اختصاصی سرخ کن های فیلیپس NutriU را در تلفن همراه خود باز کرده و با بهترین و به روز ترین دستور پختی که از NutriU دریافت میکند در کمتر نیم ساعت لذیذ ترین و کم ضرر ترین غذا را برای خود و خانواده تان فراهم کنید!

در ضمن اگر از پیچیدن بوی غذا در خانه بدتان می آید هم نگران نباشید!!!!! به کمک تکنولوژی اختصاصی سرخ کن های فیلیپس یعنی Rapid Air دیگر با بوی غذا برای همیشه خداخافطی کنید …

امروز میخواهیم سفری به دنیای وسیع سرخ کن ها داشته باشیم . برای این مقاله قصد داریم سری به فیلیپس و سرخ کن یا هواپز جمع و جور ، کاربردی ، مقرون به صرفه و بسیااار با کیفیت مدل 9200 HD بزنیم…پس با ما در این سفر همراه باشید!

سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD

نگاهی اجمالی به ۹۲۰۰

سرخ کن های فیلیپس در بازار سرخ کن ها جواب خود را پس داده اند. 9200 HD دوست داشتنی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

سرخ کن فیلیپس مدل HD 9200 یک سرخ کن بدون روغن یا کم روغن 4.1 لیتری با فضای پخت 0.8 کیلوگرم است که به طور معمول برای استفاده یک خانواده ۳-۴ نفره مناسب است. وزن دستگاه ۴.۵ کیلوگرم است و جنس مخزن آن یک تفلون ضد خش و نچسب است.

این دستگاه فیلیپس قادر است تا 90 درصد مصرف روغن را در خانه شما کاهش دهد! همچنین سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD یک انتخاب خوب برای کسانی است که نمیخواهند زمان زیادی از زندگی شان را در آشپز خانه سپری کنند.

قطعات سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD

سریعتر از همیشه با فیلیپس …

به راستی همه ما دوست داریم  زمان کمتری از روز خود را در آشپز خانه سپری کنیم ! سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD این آرزو را تبدیل به امری واقعی کرده به طوری که شما با فناوری های جدید آن میتوانید ۴۸ درصد سریعتر از قبل فعالیت های خود را انجام دهید.

برای مثال اگر سرخ کردن سیب زمینی در یک فر معمولی بیش از یک ساعت از زمان شما را میگیرد. با سرخ کن مدل 9200 در کمتر از نیم ساعت سیب زمینی ترد و خوشمزه شما آماده است! 

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 4-1024x634.jpeg است

متناسب آشپز خانه تان رنگ ۹۲۰۰ را انتخاب کنید!

برای ساخت بدنه سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD از یک پلاستیک با کیفیت و مرغوب استفاده شده است.

این سرخ کن در دو رنگ مشکی و سفید قابل خریداری است که بسته به رنگ دکوراسیون آشپز خانه شما، مکمل بسیار خوبی برای افزایش زیبایی آن است. بدنه سرخ کن Philips HD 9200 از کوچترین سایز سرخ کن های فیلیپس به شمار میرود و به خوبی عایق بندی شده و از گرم شدن بدنه دستگاه تا حد بسیار زیادی جلوگیری میکند. از طرفی شما در جای گیری این سرخ کن در آشپز خانه تان به دلیل طراحی خوب و سبک و همچنین پایه های ضد لغزش آن به مشکل بر نخواهید خورد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 5-1024x576.jpg است
سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD در رنگ سفید

ترکیب ارگونومی و تکنولوژی در ۹۲۰۰

سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD یک سرخ کن دو تکه است که قسمت پایین آن را سبد و مخزن و دستگیره تشکیل داده و محل قرار دادن مواد غذایی است.قسمت بالایی نیز مربوط به موتور دستگاه و پیچ های تنظیم دما و زمان  است.

در قسمت پایینی این دستگاه یک سینی قرار دارد که شما میتوانید با استفاده از شاسی تعبیه شده آن را به صورت کشویی از دستگاه خارج کنید و مواد غذایی خود را درون آن قرار دهید. ارتفاع سینی برای پختن کیک و مافین نیز … خوب است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 6-1024x1024.jpg است

شستشوی آسان

طراحی Starfish

یکی از جنبه های خاص طراحی سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD در پایین سبد آن است. این قسمت دارای طراحی منحصر به فرد چرخشی  خود یعنی ستاره دریایی Starfish است.

این نوع طراحی به کمک عملکرد Rapid Air هوای گرم را به طوری میچرخاند که غذا را سریعتر از قبل برای شما‌ آماده کند؛ همچنین میتواند این اطمینان را به شما بدهد که یک پخت کاملا یکنواخت خواهید داشت…

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 7.webp است
طراحی StarFish ستاره دریایی

روی سطح دستگاه دو پیچ چرخشی قرار دارد که به ترتیب اولین پیچ چرخش مربوط به تنطیم زمان و دومین پیچ مربوط به تنطیم دمای دستگاه است. شما میتواند تا حداکثر ۶۰ دقیقه و ۲۰۰ درجه سانتی گراد را برای پختن یا سرخ کردن غذای خود تنطیم کنید.

در سطح بالایی سینی سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD یک المنت با توان ۱۴۰۰ وات قرار گرفته که توسط یک فن قوی هوای گرم آن را در سطح سینی پخش میکند.

این دستگاه ؛ نسبت به دو برادر بزرگتر خود یعنی فیلیپس 9252 و 9270 تنطیمات سفارشی روی پنل لمسی خود ندارد؛ اما در قسمت بالایی دستگاه همان دستور به صورت یک آموزش وجود دارد که میتواند خودتان با پیچ های چرخشی ای که روی دستگاه تعبیه شده اعمال کنید.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 10-1024x1024.webp است
دستور پخت روی بدنه

دستور پخت رایج

( بر اساس کاتالوگ موجود در دستگاه )

با مطالعه جدول زیر میتوانید دستور پخت برخی از غذا های رایج سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD را مشاهده کنید.

 • توجه داشته باشید هنگام تهیه مقدار بیشتری غذا از مقدار پیشنهاد شده یا غذاهای دیگر (مانند سیب زمینی سرخ کرده، میگو ، گوشت منجمد و …) 2 تا 3 بار مواد داخل سبد را تکان دهید، برگردانید یا هم بزنید تا به یک نتیجه ثابت دست یابد.
مواد غذاییحداقل / حداکثر مقدارزمان پختدمانکات هنگام پخت
خلال سیب زمین منجمد نازک۲۰۰-۷۰۰ گرم۱۶-۲۴ دقیقه۱۸۰ درجه سانتی گراد2-3 بار تکان دهید، برگردانید یا هم بزنید
خلال سیب زمینی خانگی (‌درشت تر )۲۰۰-۷۰۰ گرم۱۸-۲۷ دقیقه۱۸۰ درجه سانتی گراد2-3 بار تکان دهید، برگردانید یا هم بزنید
ناگت مرغ منجمد۲۰۰-۸۰۰ گرم۱۳-۱۷ دقیقه۲۰۰ درجه سانتی گراددر نیمه زمان پخت بچرخانید
اسپرینگ رول منجمد۲۰۰-۸۰۰ گرم۱۳-۱۷ دقیقه۲۰۰ درجه سانتی گراددر نیمه زمان پخت بچرخانید
همبرگر ( ۱۵۰ گرمی)۱-۳ عدد۱۶-۲۲ دقیقه۲۰۰ درجه سانتی گراد 
فیله گوشت۸۰۰ گرم۶۰-۶۵ دقیقه۱۵۰ درجه سانتی گراد 
تکه های گوشت بدون استخوان( ۲۰۰ گرمی)۱-۲ تکه‍۱۷-۲۰ دقیقه۲۰۰ درجه سانتی گراددر نیمه زمان پخت بچرخانید
سوسیس (حدودا ۵۰ گرمی )۱-۶ عدد۹-۱۵ دقیقه۲۰۰ درجه سانتی گراددر نیمه زمان پخت بچرخانید
ران مرغ۲-۶ تکه۲۱-۲۵ دقیقه۱۸۰ درجه سانتی گراددر نیمه زمان پخت بچرخانید
سینه مرغ (حدودا ۲۰۰ گرم)۱-۳ تکه۲۱-۲۶ دقیقه۱۸۰ درجه سانتی گراد 
ماهی درسته(حدودا ۵۰۰ گرم )۱۲۰ دقیقه۲۰۰ درجه سانتی گراد 
فیله ماهی ۲۰۰ گرمی۱-۳ عدد۲۳-۲۸ دقیقه۱۶۰ درجه سانتی گراد 
سبزیجات مخلوط(تقریبا خرد شده‌)۲۰۰-۶۰۰ گرم۱۲-۲۲ دقیقه۱۸۰ درجه سانتی گراد-زمان پخت را طبق سلیقه خودتان بازتنطیم کنید-در نیمه زمان پخت بچرخانید
مافین ( کاپ کیک)۱-۷ عدد۱۵-۱۷ دقیقه۱۶۰ درجه سانتی گراداز کاپ مخصوص استفاده کنید
کیک بزرگ۵۰۰ گرم۵۰-۶۰ دقیقه۱۶۰ درجه سانتی گراداز ظرف کیک استفاده کنید
نان یا رول از قبل پخته شده۱-۴ تکه۶-۸ دقیقه۲۰۰ درجه سانتی گراد 
پخت نان خانگی۵۰۰ گرم۵۰-۶۰ دقیقه۱۵۰ درجه سانتی گرادشکل خمیر تا حد امکان صاف باشد تا هنگام بالا آمدن نان با فن برخورد نکند

بدون دردسر سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD را تمیز کنید…

قابلیت Essy Clean و قطعات جداشونده این محصول باعث شده بسیار ساده و در سریع ترین زمان ممکن بتوان قطعات آن را شستشو داد.

قطعات سرخ کن 9200 فیلیپس را در ماشین ظرف شویی نیز میتوان تمیز کرد. اما باید به یاد داشته باشید بجز نظافت مخزن و سینی ؛ قسمت بالایی کویل فن دستگاه را نیز باید به طور مرتب تمیز کنید تا از سفت شدن قطرات روغن یا غذای احتمالی که در هنگام پخت پخش شده و به آن ها چسبیده جلوگیری شود.

همچنین اگر مواد غذایی شما یخ زده باشد بهتر است اول یخ آن ها باز شود و بعد، از سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD استفاده کنید تا هم غذای لذید تری داشته باشید؛ هم به ماندگاری سرخ کن خود کمک کرده باشید.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 11-1024x603.jpg است

تکونولوژی های فیلیپس؛ سفر به آینده …

استفاده از فناوری Starfish یک انتخاب هوشمندانه برای به حداقل رساندن زمان پخت و گردش کامل هوای گرم داخل سرخ کن ۹۲۰۰ است.

یکی از فناوری های بسیار محبوب سرخ کن 9200  که پیش تر در سرخ کن های9270 و 9252  نیز آن را سراغ داشتیم فناوری Rapid Air است. این فناوری موجب حرکت سریعتر هوای گرم درون دستگاه میشود و اینگونه است که 9200 HD  دوست داشتنی مانع جذب روغن به غذا میشود!!

بنابراین افرادی که رژیم غذایی بدون روغن دارند یا افراد مسن و دارای کلسترول بالا نیز میتوانند با بهترین کیفیت از انواع غذا های نیازمند به روغن استفاده کنند. نکته دیگری که فناوری Rapid Air برای سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD شما به ارمغان می آورد این است که تا ۷ برابر سرعت چرخش هوای گرم را بیشتر میکند و مانع از این میشود که بوی غذا در هوا پخش شده و ساکنین خانه را آزار دهد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 12-1024x1024.webp است
فناوری پخت Rapid Air

قابلیت Keep Warm در سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD

اخیرا در چند سایت فارسی این مطلب را خواندم که این مدل فیلیپس یعنی 9200 دارای سیستم گرمایشی مرسوم سرخ کن های فیلیپس به نام Keep Warm است که میتواند غذا را نیم ساعت پس از پخت نیز گرم نگه دارد، اما در کاتالوگ ارائه شده توسط شرکت فیلیپس سخنی از این قابلیت به میان نیامده!! بنابراین میتوان گفت این مدل سرخ کن یعنی ۹۲۰۰ به این فناوری مجهز نشده است، اما شما میتوانید با پیدا کردن زمان و دمای مناسب روی پیچ چرخشی آن، آن را به صورت دستی اعمال کنید.

همچنین بعد از انجام دستور پخت سرخ کن 9200 به صورت خودکار خاموش شده و زنگ هشدار مخصوص فیلیپس آن به صدا می آید.

۵ در ۱ با سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD

اگر دنبال سرخ کنی هستید که بتواند همزمان چندین دستور پخت را با آن اجرا کنید فیلیپس 9200 HD میتواند گزینه خوبی برایتان باشد. شما میتوانید با ویژگی های ۵ در ۱ این محصول از قابلیت های سرخ کردن؛ پختن؛ گریل کردن؛ برشته کردن و گرم کردن مجدد غذا استفاده کنید

سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD فیلیپس میتواند در پخت طیف وسیعی از مواد غذایی همچون سیب زمینی، گوشت، مرغ، ماهی؛ همبرگر، سوسیس، اسنک؛ جوجه، انواع کیک و مافین، و سبزیجات و نان تست و بسیاری از مواد غذایی دیگر به شما کمک کند .

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 13.jpg است

نرم افزار NutriU؛ غذاهای خوشمزه تر !

با دستور پخت های مخصوص دستگاه سرخ کن 9200 چندین قدم زندگی را لذیذ تر کنید!

بر روی بدنه سرخ کن های فیلیپس یک بارکد وجود دارد که میتوانید با اسکن کردن آن نرم افزار اختصاصی فیلیپس NutriU را دانلود کرده و از دستور پخت های مختلف موجود در NutriU استفاده کنید.

نکته جالب این است که کاربران ایرانی نیز در NutriU فعال هستند و دستور پخت غذاهای گوناگون به زبان فارسی در نرم افزار NutriU موجود است. برای آموزش اینکه بتوانید در نرم افزار سرچ فارسی داشته باشید به مقاله آموزش کار با NutriU مراجعه کنید. برای دانلود نرم افزار NutriU روی لینک زیر کلیک کنید

گوگل پلی

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن unnamed.png است

اپ استور

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن Download_on_the_App_Store_Badge.svg.png است

لینک مستقیم

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن maxresdefault-1024x576.jpg است

ایده آل؛ مقرون به صرفه و بسیار با کیفیت!

در خریدن سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD شما در مقایسه با دو مدل بالاتر خود یعنی 9252 HD و 9270 HD هزینه کمتری میکنید، اما به طور شگفت انگیزی امکانات و کیفیت مشابهی را دریافت میکنید.

پنل سرخ کن 9200 لمسی نیست اما کارایی آن مشابه 9252 HD و 9270 HD است، با این تفاوت باید برنامه های پیش فرض آن را خودتان باید اجرا کنید. سرخ کن فیلیپس مدل 9200 فیلیپس گنجایش کمتری از 9252 HD و 9270 HD دارد اما نسبت به آن فضای کمتری از آشپز خانه شما را نیز اشغال میکند، هرچند به راحتی یک خانواده 3 یا حتی 4 نفره را پوشش میدهد.

اگر تصمیم به خرید این دستگاه با گارانتی معتبر سبز‌ آسامال و قیمت مقرون به صرفه دارید؛ همین حالا میتوانید از طریق لینک اقدام به خرید این محصول کنید. برای پرسیدن سایر سوالات نیز با شماره مجموعه تماس بگیرید تا به پشتیبانان مجموعه متصل شوید.

09022995110

در ادامه لیستی از ویژگی های فیلیپس 9200 را خوانده و با مدل های دیگر مقایسه کنید

 • مدل : Philips HD 9200/90
 • ابعاد : 36x26x29 سانتی متر
 • وزن سرخ کن : ۴.۵ کیلوگرم
 • مناسب : ۴ نفر
 • توان مصرفی : ۱۴۰۰ وات
 • جنس دیگ : نچسب و ضد خش
 • ظرفیت دیگ : ۰.۸ کیلوگرم
 • نمایشگر لمسی : ندارد
 • تنطیم دما و زمان : پیچ چرخشی
 • حداکثر دما : ۲۰۰ درجه سانتی گراد
 • حداکتر زمان : ۶۰ دقیقه
 • جنس بدنه : پلاستیک
 • طول سیم برق : ۱۰۰ سانتی متر
 • سیستم نگه دارنده : پایه ضد لغزش
 • سیستم ایمنی : قطع کننده خودکار
 • فناوری سیستم گرمایش : تکنولوژی Rapid Air برای گردش سریع هوا و کاهش بو در هنگام سرخ کرد

در نهایت اگر سرخ کن فیلیپس مدل HD 9200 را خریده اید به شما تبریک میگوییم زیرا به زندگی سالم خوش امدید!

3 دیدگاه در “معرفی و بررسی تخصصی و جامع سرخ کن فیلیپس مدل 9200 HD

 1. Stephen Charles گفت:

  I’ve been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
  It’s pretty worth enough for me. In my view, if all webmasters
  and bloggers made good content as you did,
  the web will be much more useful than ever before.

 2. جمشیدی گفت:

  واقعا حرف نداره،منکه خییلی راضیم

دیدگاهتان را بنویسید